Jednou z věcí, o které by nám mělo při cestování jít, je bezesporu bezpečnost. Sebelepší a sebekrásnější výlet je promrhaný, pokud se z něj nevrátíme. I proto bychom měli klást naše bezpečí na jedno z prvních míst. To však není vždy jednoduché, zvláště u exotičtějších destinací. Asi není třeba říkat, že cestování stopem není dobrý nápad ani v těch nejbezpečnějších zemích. Nikdy totiž nevíme, kdo nám zastaví, a za jakým účelem. Příběhů, kdy stopování nedopadlo dobře, existuje více než dost.

 

cílem cesty by mělo být přivezení pěkných zážitků

 

Zvláště to však platí v cizích zemích, neboť zde mnohdy neznáme jazyk, a často je pro nás cizí i zdejší kultura. Nemáme tak takovou jistotu, co můžeme vlastně čekat. Nehledě na fakt, že mnohé země na tom s bezpečností nejsou ani zdaleka tak, jako naše země, zvláště pokud jde o ženy. Takže ačkoliv projet nějakou exotickou zemi stopem se může zdát jako úžasné dobrodružství, věřte, že za to riziko to nestojí.

 

na bezpečnost bychom měli dbát zvláště u dětí

 

Dobrá, ale co když pojedu vlastním autem? To už je mnohem lepší varianta, avšak ani ona není bez rizika. Může se stát, že se vám během cesty porouchá, a pak je poměrně těžké hledat v cizí zemi autoservis. Nehledě na to, že se tak můžete poměrně snadno opět dostat do rukou ne zrovna čestných lidí.

 

Samozřejmě můžete také využít místní veřejnou dopravu. Jen buďte připraveni, že jen málokde najdete tak hustou a dobře navazující síť, jako v naší zemi. Navíc i v cizině existují kapsáři, kteří vám dokážou nepozorovaně vybrat tašku, zvláště v hustém davu.

 

Zdaleka nejbezpečnější je tedy využití služeb některé z cestovních kanceláří, spíše než cestovat na vlastní pěst. Zde o vás bude kompletně postaráno, včetně dopravy na místo i zpět. Jistě, nebude to ani zdaleka tak dobrodružné, ale na druhou stranu máte téměř stoprocentní jistotu, že se vrátíte zpět domů v pořádku. A to je něco, o co by nám při jakékoliv cestě mělo jít především.