Jestli mají zaměstnanci některý den v měsíci raději než ty ostatní, je to den, kdy dostanou svou zaslouženou výplatu na svůj účet. V dnešní době sice padne většina peněz z rodinného rozpočtu na zálohy za energie a za nákup potravin, ale i tak je výplatní den takovým malým svátkem. A co musí firma udělat, aby výplaty byly ve správný termín na správných účtech? Musí mít profesionální mzdovou účetní nebo se s mzdovým účetnictvím svěřit do rukou profesionálních firem, které jim mzdovou agendu budou zajišťovat.

peníze

Mnozí z nás, kteří nemáme ekonomické vzdělání, si myslíme, že účtování faktur, hlídání splatnosti a mzdy, to je jedna stejná věc, kterou se naučí účetní na ekonomické škole. Ale opak je pravdou. Účtování „má dáti, dal“ je něco zcela jiného, než mzdové účetnictví. Lidé z firmy JKcredit vám rádi vysvětlí, co vše je náplní mzdové účetní, co všechno je její povinností a jakou má zodpovědnost. Ale možná je mnohem lepší řešení, pokud si tuto firmu najmete, aby vám mzdové účetnictví a personalistiku profesionálně zpracovali.

peníze

Jako zaměstnanci většinou spoléháme, že naše výplata je spočítaná dobře a co si budeme povídat, i když si prohlédneme výplatní pásku, tak ne všemu na ní rozumíme. Zkontrolujeme si částku a pokud přibližně odpovídá tomu, co máme na pracovní smlouvě, nekontrolujeme, zda máme správně spočítané náhrady za svátky, dovolenou či nemocenskou. Jako zaměstnavatel byste měli vždy dbát na to, aby všechny částky na výplatním lístku byly spočítané správně a proto nechat zpracovávat mzdy Praha externí profesionální firmou je cesta, jak mít vše v pořádku.

Dostali jste výplatní pásek a nerozumíte všem číslům, které obsahuje? Ptejte se a nechejte si vše řádně vysvětlit. I účetní je jen člověk a může se někdy splést, i když by se to pochopitelně stávat nemělo. Mít přehled o svých daních a odvodech není nikdy na škodu.