Za to jak to u každého doma vypadá je zodpovědný jen ten kdo tam bydlí. Většina lidí pravidelně nebo alespoň jednou za čas uklízí, aby to u nich doma nějak vypadalo. Problém je když nebydlíte sami ale vele vás je spousta sousedů, se kterými sdílíte společné prostory. Typické je to pro bytové domy a paneláky, kde jsou desítky bytů v jednom vchodu. To už může být problém udržovat chodby, výtah, zábradlí a schodiště čistá.

paní uklízečka

Jak to bylo dřív
Už od dob našich prarodičů bylo běžné že že se jednotlivé byty střídaly v úklidu společných prostor. Všichni se dohodli na tom kdo co kdy bude uklízet. Běžný týdenní úklid se dělal jednou za týden a zahrnoval vymetení nečistot, vytření podlah, umytí zábradlí a případně umytí dveří. Každý dělal úklid kdy měl, protože jinak hrozilo že bude v domě špína, a to se nikomu samozřejmě nelíbilo. Jenže ne vždycky je všechno bez problémů. V bytových domech žijí i lidé, kteří odmítají uklízet cokoliv mimo svůj byt, i když společné prostory samozřejmě také využívají. Co s tím potom?

úklidové prostředky

Aby celý dům nemusel žít ve špíně a zároveň aby nemuseli uklízet pořád jen jedni a ti samí lidé, je dobré si objednat úklidové služby u úklidové firmy. Můžete si sjednat rozsah prací tak aby to vyhovovalo všem a aby byla zaručena čistota. Nikdo nechce chodit ve špíně nebo se chytat znečištěného zábradlí. My kromě běžného úklidu domácností a firem zajišťujeme i úklid paneláku v Praze Modryzralok. Spousta bytových a perlových domů už s námi má smlouvu, protože chtějí mít uklizeno pravidelně, pečlivě a hlavně bez hádek. Naprostá většina panelových domů žádá úklid jednou týdně, v zimě většinou dvakrát týdně podle počasí. Když napadne sníh, je potřeba četnější úklid aby uvnitř chodeb nebylo bláto zvenčí. Objednejte si úklid každý týden a budete mít čisto i bez toho, aby někdo uklízel a někdo se úklidu neustále vyhýbal.