Jenže on ten život není jaksi jen o dřině a vstávání ve čtyři ráno. Je také o odpočinku a relaxaci. Je třeba posoudit celý život i s prací a pomyslet také na občasný odpočinek. Já sice chápu, že víkend je krátký a člověk si nestihne tak nějak odpočinout, ale co má jeden dělat? Pokud žije v paneláku tak je to silně na oprať. Takže to prostě chce změnu prostředí, a to opravdu velkou. Buďto rodinný domek, nebo minimálně chatu. Prostě návrat k přírodě.

Takže celá rodina usedá ke katalogům, hledá se na internetu všechno možné a už se i několik zajímavých nabídek našlo. Jenže těch peněz, které za to chtějí, naříká paní domu. Ale i to už má táta promyšleno a vece, že si vezme půjčku. Všichni se u stolu lámou smíchy, protože znají tátovu rodinu a také jeho kamarády.

žába s penězi

Jenže on to tatík myslí vážně, protože už ví jak na to. Ta půjčka nebude ani od známých, ani od kamarádů, a dokonce ani od někoho z rodiny. Bude offiko a přímo z banky. Jásot v rodině nezná mezí a otec se již převléká do těch nejlepších šatů co doma jsou ještě po pradědovi. Bere si kufr na peníze a důstojným krokem opustí domov. Vrací se až pozdě večer, nebo spíše brzy k ránu. Je z něj cítit alkohol a nohy se mu mocně podlamují. Je dopraven k loži svému a tam je ponechán svému osudu.

myslíme na peníze

Matka jde spát k dětem a teprve později k polednímu se rozhodne vyslechnout svého chotě. Není důležité kde se nám hlava rodiny tak ožrala, zato je důležité to, co se dověděla. A to je přímo strašné. Po tomto člověku chtěli spoustu potvrzení, spoustu razítek a kdoví čeho ještě. A vyřízení samotné? Fraška, prej do Vánoc. Otecko zírá do stropu a neví, že existuje americká nebankovní hypotéka, která je vyřízena strašně rychle. Tady se totiž nepapíruje, nechtějí zde ani doložit příjem. Chtějí jen jedno, aby měl žadatel na účtu peníze co nejdříve a také pro to všechno dělají.