Na výběr menstruačních hygienických pomůcek má vliv několik faktorů. Jedním z nich je cena. Jednorázové tampony a vložky jsou levné, a dají se koupit na každém kroku. Krabička o pár kusech ale stojí od 50 Kč výš. Je potřeba si spočítat na kolik korun vás vyjdou tyto pomůcky za celý rok. Když si koupíte menstruační kalhotky, ušetříte nejen peníze, ale i planetu. Dají se totiž opakovaně použít a díky tomu že vydrží tolik let, vyjdou vás i násobně levněji než jednorázové pomůcky. Každá žena, která o jejich nákupu uvažuje, přemýšlí, jak fungují menstruační kalhotky.

žena kalhotky

Jsou vyrobeny z několika savých vrstev a nosí se místo spodního prádla. Díky tomu vsáknou všechno co je potřeba a dokonce dokážou pohltit i zápach. Vyrábí se v několika typech savosti. Jsou kalhotky na slabou, střední i silnou menstruaci. Je dobré mít jich víc, abyste je mohla střídat podle potřeby. Potom je stačí podle návodu vyprat a máte hotovo. Při správné péči vydrží roky a roky. Protože jsou savé, jsou nepropustné, a ochrání vás před protečením i při velmi silné menstruaci nebo i při sportu.

vložky a tampony

Kalhotky jsou velice vhodné i pro mladé dívky, které ještě nezahájily pohlavní život. Nic se nikam nezavádí, takže jsou anatomicky vhodné od první menstruace. Vymění se podle potřeby a jejich nošení nemá šanci okolí poznat. Ženy je nosí i během sportu a dokonce existují i kalhotky vhodné na nošení do vody. Jsou střihy, které se budou líbit i mladým slečnám, protože dávno se menstruační kalhotky neprodávají jen jako černé beztvaré kalhotky, za které se žena stydí. Vyzkoušejte moderní menstruační pomůcky, které vám dodají vysokou ochranu, komfort a hlavně jsou levnější. Když si přepočtete jak dlouho vám vydrží, vyjde vám daleko nižší částka než jakou byste čekali. Tampony a vložky musíte kupovat pravidelně, kdežto kalhotky koupíte jednorázově.