Chystáte se se svým miminkem na dovolenou, abyste změnili působiště a pohodlí městského bytu nahradili přírodními krásami? Pak to bude chtít robustní a pevný kočárek, vhodný i do krkolomného terénu, na rozdíl od rovných ulic a silnic. Jak by takové vozidlo mělo vypadat, a co od něj můžete od výrobce očekávat?

dítě v kočárku

Podvozek – základní konstrukci každého kočárku černého i jakéhokoli jiného tvoří podvozková kostra. Ta je v ideálním případě svařovaná z trubek ze slitiny hliníku, které jsou lehké a zároveň dostatečně pevné i při rázové zátěži. Důležité je, aby sváry a spoje nepopraskaly i při jízdě po kamení a hrbolatých lesních cestách, protože v přírodě nemůžete počítat s tím, že se bude před vámi odvíjet asfaltový koberec.

Úložný prostor – co vám bude platný kočárek, kam si nebudete moci odložit ani bundu, náhradní plenky, svačinu a nákupní tašku? Na velikost úložného prostoru a příslušenství velmi záleží, zvyšuje se tím pobytový komfort a nebudete dovolenou vnímat spíše jako za trest.

zvířata v kočárku

Pohodlí pro děti – moderní kočárky se vyrábí tak, aby poskytovaly pohodlí nejen pro maminky, ale především pro děti. Napomáhá tomu polstrování korby a odpružení podvozku, který by měl být dostatečný jak u hlubokého kočárku, tak i sportovní verze. A čím pohodlněji se děti povozí, tím méně budou plačtivé a tím lépe si všichni užijete pobyt v exteriéru.

Moskytiéra, pláštěnka a prostor na nohy – dostatečné pohodlí i na nohy, aby nebyly sevřené a stísněné v úzkém koridoru, a k tomu pláštěnka a síťka proti hmyzu by měly patřit do základního příslušenství každého solidního výrobku. Jestliže bude vaše dítě chráněné před nepřízní počasí a obtížným hmyzem, budete se moci lépe soustředit na váš denní program a nebudete se rozptylovat zbytečnými záležitostmi. A program na dovolené – ten bývá velice pestrý, ať už navštěvujete zámecké zahrady, anebo dáváte přednost horským svahům a krásným vyhlídkám do krajiny.