Interiér

S nerezovým zábradlím se můžete velmi často setkat v areálech nemocnic, lékařských ambulanci a ordinací, a také v hotelích či v restauracích. Jde totiž o řešení téměř bezúdržbové, které dobře plní svůj účel desítky let, a nedochází tu k prakticky žádné degradaci materiálu a jeho původních vlastností. Nerezová ocel sice také koroduje, ale jde o korozi víceméně problematickou pouze z estetického hlediska, a dochází k ní jen výjimečně a při specifické souhře faktorů, což při běžných pokojových podmínkách prakticky nenastává.

nerezové zábradlí

Nerezové zábradlí si v poslední době začalo úspěšně razit cestu i v rodinných domech, kde nahrazuje jiné kovové či nekovové materiály, a kde se také s některými vhodně doplňuje, například s masivním tvrdým i měkkým dřevem. Sladit nerez s bukovými stupni schodiště je celkem snadné, a zajímavě vypadá i v kombinaci s tvrzeným sklem. Měli byste se ovšem postarat o to, aby na první pohled studený kov byl vyvážen teplou barvou omítky, dřevěného povrchu nebo textilií, například vhodným barevným kobercem, tehdy vynikne jeho krása a půjde o vyvážený komplex, přijatelný i po estetické stránce.

zábradlí v exteriéru

Exteriéry

Nerezová zábradlí můžete bez obav umístit i ven, zde mohou velmi dobře zabezpečit terasy, balkony, lodžie, venkovní přímá, lomená či spirálová schodiště, prostory v blízkosti obytných domů, garáží, zahradních staveb, ale i volných prostranství před obchody, pěšími zónami, parkovišti, výrobními a skladovými prostory či sportovišti.

Nerezová ocel si tu bude plnit svou vytyčenou úlohu podobně, jako tvrzené sklo, které také získává na oblibě pro svůj elegantní vzhled a nenáročnost z hlediska požadavků na údržbu a čištění. Tyto výrobky jsou také považovány za vysloveně nadčasové, které mohou sloužit nejen vám, ale i budoucím generacím, co převezmou správu majetku po vás.