Léčiva jsou naší součástí už od pradávna. Ale zejména se jednalo o přírodní léky, které byli ve formě léků, mastiček anebo tinktur. A za tu dobu se vyvinulo mnoho. Léky se stále používají v přírodní formě. A také bylinky jsou stále součástí každé domácí lékárničky. A dokonce bych řekla, že se čím dál více lidí vrací k této účinné formě. Protože spoustě z nás vadí na chemické cestě mnoho vedlejších účinků a také skryté závislosti, které mohou léky způsobit. A to, aniž by o tom někdo z nás věděl. Ale i tak jsou léky velice důležitou věcí. Bez které by mnoho starých lidí nemohlo existovat.

léky

A také je spousta nemocí, ke které je potřeba podávat léky proti bolesti. A mnohdy je cesta léčiv do lékáren velice složitá. Protože se musejí dostat od výrobce až po pulty lékáren. A není to tak dávno, kdy byl výdej léků velmi omezen. A některé léky nebyly dokonce k sehnání vůbec. A když byly, tak bylo velice těžké je získat. Protože bylo třeba jen sto kusů. Tato krize byla zažehnána a my zase můžeme léky dostat bez omezení. Například zásobování lékáren doktor max a jeho distribuci zajišťuje firma ViaPharmase a to hned přes tři distribuční centra. A to jsou v Praze, Brně a Ostravě.

tablety

A tato firma se stává tedy hlavně distribučním pomocníkem sítě lékáren doktor Max, ale nejen pro ně. Dále jsou to nemocnice, reprodukční kliniky, domovy seniorů a hospici. A například velkodistribucí se zabývá firma PHOENIX group, která je největší firma zabývající se velkodistribuci vůbec. Zjišťují léky až do 25 zemí Evropy. Což je ohromná zodpovědnost a byznys. A spadá pod ně mnoho distribučních sítí po celém světě. Takže za distribucí léčiv stojí mnohdy obrovské firmy se spousty závazků. A tak když si budete léky kupovat vždy nakupujte jen to, co opravdu potřebujete. Ať nemáte doma zbytečně moc léků, které nejsou potřeba.