Chtěli byste svým ratolestem udělat radost a pořídit jim pískoviště 150 x 150? Může mít i větší rozměry, záleží na vašich možnostech a touze začlenit jej do projektu vaší zahrady a my bychom vám rádi připomněli, že pískoviště nebývají jen uzavřeným „ekosystémem“ pro dětské hraní, můžete je využívat společně a trávit tu veselé dny jako celá rodina.

auto na písku

K pískovišti si doneste občerstvení – tu a tam se můžete setkat, zejména na dětských hřištích v městských parcích, že si tam maminky s dětmi hrají jak na písku, tak i vedle něj, a že některé mají s sebou donesené zákusky a vhodné nápoje. Piknik vedle pískoviště přijde vhod i na vlastní zahradě, rozprostřete tu deku, položíte na ni tácky a košík s potravinami a takto tu strávíte příjemné dopoledne. Za slunečného počasí tu načerpáte dostatek vitamínu D a hlavně si tu vyčistíte hlavu od hloupých starostí.

hra na pískovišti

Inspirujte se vhodným filmem – znáte film „Dvojče“ s Pierrem Richardem z roku 1984? Ke konci filmu tam staví se svou vyvolenou na mořské pláži zámek z písku. Ten sice odnese příliv, ale pohled na tu stavbu si nenechte ujít. Něco podobného můžete s dětmi stavět i vy, samozřejmě v menším měřítku, ovšem pokud si troufáte na něco tak velkolepého, proč ne?

Vyzujte se tu z bot – pohyb na dětském pískovišti je přímo inspirativní k uzemňování. Kdo se vyzuje z bot, bude mít lepší příležitost čerpat energii z nitra planety Země a zároveň procvičí svaly na chodidlech, které udržují ve správném tvaru příčnou a podélnou klenbu. Nebudou se vás pak týkat ploché nohy.

Prostor zabezpečujte krycí plachtou – aby vám na písek nemočily venku pobíhající kočky, nebo si z něj neudělaly prostor pro vykonání velké potřeby, je nutné jej zakrývat vhodnou krycí plachtou. Na to nezapomínejte, protože kontaminovaný písek je plný nečistot, zápachu a patogenních mikroorganismů.