Z pochopitelných důvodů neuvedu, ze které ZOO uvedené mini příběhy jsou. Není to vůbec důležité. Ale to že se skutečně staly, za to ručím. I když jsem přímo u nich nebyl. Dostavěl se nový malý areál pro tučňáky. Pro ty malé ferdy, jistě je znáte. A ti se živí rybami, které jim ošetřovatel hází před návštěvníky, aby měli oni podívanou a on starosti.

Emu

V určité době dělal ošetřovatele člobrda, který se občas napil. Jenže jednou tak učinil již před krmením. No, co takový malý ferdoušek nikterak neútočí, takže na tom nic nebezpečného nebylo. Zpočátku. Jenže on milý ošetřovatel chtěl zvýšit efekt, a možná také chtěl být více na očích, provedl něco, čehož pak litoval. Totiž nekrmil tučňáky z bezpečného místa jako vždy, ale frajersky vylezl na takovou malou skalku přímo u bazénu, kde dychtiví ptáci ve fráčku čekali na svůj příděl. No, a proto se ošetřovatel chtěl předvést, začal dělat machra, přičemž mu ujela noha a on v tom napařeném stavu spadl přímo do toho bazénku s tučňáky. Kdo byl vyděšen víc, zda oni či on není známo.  

tučňáci

Jednou mi bylo vyprávěno o ošetřovateli, který stále chodil ve výběhu pštrosů a stále něco hledal. Klukům to bylo divné, a proto se ho ptali cože tam stále hledá, ale on, že jako nic a že jen tak. Nezbývalo než jej opít, protože pak vyprávěl všechno, a tudíž bylo jasné, že se svět dozví tímto způsobem pravdu. Akce se podařila. Představte si, že ten moula před kamarády dráždil pštrosa svazkem klíčů. Jen tak, z legrace. Jenže pták ho nepříjemně zaskočil. On mu totiž ty klíče bleskurychle sezobl a spolkl. Pštrosi polykají kameny, protože jim pomáhají rozemílat potravu v žaludku. No a milý mládenec chtěl klíče získat zpět. Pštros jej ovšem dobrovolně nevydal, ostatně ani nemohl. Takže bylo nutno prohledávat kopky, které pták zanechával za sebou a prohrabávat je, aby se klíče našly. A prý nakonec ano.

Takže i v ZOO bývá veselo.