Jistě i vy byste rádi ušetřili nějakou tu korunu. Když vám jde čtvrtina platu ne energii, tak už je skutečně čas začít se škrábat za uchem. A zkusit přitom drobátko přemýšlet. Ostatně, člověk nemusí být nějaký myslitel na to, aby si spočítal, kolik zaplatí za rok nějaké mamutí společnosti a kolik vydá za energii, kterou si vlastně vyrobí sám. A ten rozdíl, ten může být hodně veliký. Vy si jistě říkáte, no autor článku je jejich člověk, tak se stará o to, aby měl práci. Mohu vás ujistit, že dělám naprosto v jiném odvětví a bydlím v paneláku, kde by to jaksi realizovat nešlo. Ale k věci.

panely na střeše

Spousta lidí si právě v současnosti zařizuje spoustu věcí tak, aby mohli vlastní výrobnu elektrického proudu. Proč to je nasnadě. Nechtějí podporovat ředitele a manažery dodavatelů. Protože jsou to právě oni, kteří si píší takové platy a různé odměny, že pak není divu kolik za dodání jedné kilowat hodiny platíme. A v tom je zakopaný pes neboli jádro pudla. Nebo pudlo jádra? No, to není důležité. Důležité je to, že vy chcete mít elektriku levnou a čistou. Takže vás zajímá, kolik to celé bude stát. Tedy materiál, plus práce dělníků, tedy montáž, plus propojení a další věci. Prostě komplet prací tak, abyste na jejich konce měli elektřinu po celém bytě, domě, či tam kde to potřebujete.

solární panel

Toto číslo vám sdělí přímo firma, se kterou budete jednat, a to ještě až po zjištění spousty informací. To totiž není jako postavit garáž. To je složitá věc. Firma vám také sdělí něco o tom, co je to dotace na solární elektrárny, a právě tou dotací hodně ušetříte. A skutečně nejde o pár stovek, nebo o pár tisícovek. Jde o větší sumy, a tak se stává, že můžete ve výsledku pořídit celou záležitost velmi levně. Ostatně, pokud kliknete na odkaz v tomto článku, dozvíte se všechno sami a z první ruky. Jen to vyzkoušejte.