Podlahové topení je fenomén, o jehož výhody se zajímá čím dál více nadšenců. Můžete si jej dokonce zhotovit i vy – svépomocí.

Komfort a zase komfort

Podlahové topení si mnozí lidé pořizují kvůli komfortu při chůzi. Možná jste již někdy zaslechli, nebo dokonce vyzkoušeli přírodní barefoot chodníčky, jsou to speciální stimulační povrchy, kde se díky reflexní terapii přirozenou cestou ozdravuje organismus. Obdobou barefoot chodníčků je právě podlahové topení, protože díky teplu od podlahy se stimulují reflexní plošky, je to tedy jakási náhrada reflexních masáží a přirozené chůze naboso. Dovolit si doma bosonohou chůzi i v zimě, bez ponožek a pantoflí, je to nejzdravější, co skrze svá chodidla můžete vašemu tělu dopřát.

termostat topení

Připojení ke krbovému výměníku

Jestliže připojíte systém suchého podlahového topení https://heatsys.eu/podlahove_vytapeni.html ke krbovému výměníku, budete vytápět obytné prostory dřevem a zároveň budete mít po celé ploše příjemné teplo, aniž byste museli mít v prostorách vybudovaný systém teplovzdušných průduchů, mimochodem nepříliš efektivní. Měli bychom také připomenout, že u podlahového topení se teplo šíří do místnosti rovnoměrně, tedy po celé ploše, tím pádem se vzduch rychleji prohřeje a nebudete mít studené nohy a horký obličej (u stropu vedro a u podlahy chlad).

bosé nohy na kameni

Nikde žádný radiátor

Radiátory patří k běžné výbavě rodinných domů a bytů v bytových domech. Jestliže k někomu zajdete na kus řeči a jste tam pozváni na návštěvu, pohled na obnažený radiátor v kuchyni, v ložnici či v obýváku vás pravděpodobně vůbec nepřekvapí. To ale neznamená, že to nenaruší váš estetický dojem, protože radiátory stále patří k těm nejškaredějším předmětům v domácnostech, a my se je také snažíme všemožně něčím zakrýt – dřevěným krytem, záclonou, závěsy, roletami. U podlahového topení žádný radiátor není, a tudíž není také co zakrývat.