Vždycky jsem si přála mít psa. Jenomže když jsem se vždycky s tímhle svěřila své mamince nebo svému otci, tak vždycky říkali, že je to takové nepraktické. Když se mi potom pověděla, co by bylo nepraktického na tom, kdybychom měli psa, tak mi rodiče vždycky odpověděli, že se o toho psa potom budou starat oni. Proto mě překvapilo, když mi potom můj přítel o mnoho let později řekl, že i on by si už přál psa. Byla jsem jako v sedmém nebi. Tohle jsem opravdu od nikoho neslyšela. Protože v okolí jsem slýchala pouze jenom to, že pes je opravdu hodně náročný a že by bylo nejlepší, kdyby pes byl jenom tam, kde je zahrada a veliký výběh.

Akita Inu mám ráda.

Jenomže my jsme bydleli v bytě, kde vůbec nebyla veliká zahrada. Jenže můj sen byl mít opravdu nějakého pejska. Takže mě moc překvapilo, když mi přítel mi navrhl, že jeho známá prodává štěňátka akita-inu. A ze začátku jsem moc nevěděla, jak vůbec pejsci Akita Inu vypadají, takže mi potom přítel na internetu ukázal obrázky, jak vypadá opravdu krásné štěňátko Akita Inu. Navíc i cena štěněte Akita Inu nebyla tak úplně vysoká, jak jsem si představovala. Protože navíc také moji rodiče mi stále opakovaly, že štěňata jsou opravdu drahá a že následná péče o psa také je velice nákladná. A prý to vyjde i na několik tisíc měsíčně.

Mám ráda psy.

Já tohle sice chápu a jsem na to samozřejmě také připravená, protože když si člověk pořídí nějaké zvíře, a to hlavně psa, tak také musí samozřejmě počítat s tím, že za něj dá také nějaké finanční prostředky. A někdy ne malé. Protože když potom pes bude nemocný a bude potřebovat také nákladnou léčbu, tak se to samozřejmě musí všechno zaplatit. A vůbec nezáleží na plemeni. Nezáleží, jestli je to malé plemeno anebo Akita Inu, protože každý pes potřebuje stejnou péči. V mém článku se mnou lidí může dozvědět, že jsou pejsci o tom do roztomilý jako například Akita Inu s nízkou cenou https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/, což jsou velice inteligentní a chytří psi.