Baví vás malování uhlem nebo grafitou tužkou a zkoušeli jste si jen tak pro sebe namalovat například hradní objekt dle pohlednice? Anebo vás okouzlila technika impresionistického malíře Claude Moneta, jehož podání barev obdivoval i Leonardo di Caprio ve své filmové roli amatérského malíře na parníku Titanic? Pak byste mohli své znalosti a dovednosti zdokonalit a prohloubit v kurzu malování v Praze zonaumeni.cz.

malíř v přírodě

Umět malovat alespoň jednou technikou je snem mnohých z nás, a když se pak postavíte s plátnem, anebo posadíte na stoličku a spustíte svou produkci na nádvoří českokrumlovského zámku, anebo na Karlově mostě v Praze, mohou se tu objevit lidé, co si od vás nechají na zakázku vymalovat třeba portrét nebo krajinku či květinové zátiší. Malíři se vždy těšili velkému zájmu veřejnosti, protože ne každý je talentovaný a ne každý dokáže to, co svedli největší světoví mistři.

zátiší s růžemi

Nemusíte se však stát Rembrandtem ani Vincent van Goghem, bohatě postačí, když vás malování bude bavit. Malování pro radost, od srdce, je stejně tím, co vás uspokojí nejvíc, a i velcí světoví malíři nemalovali pro finanční profit, ale proto, že tím žili, a že vytvářeli něco, co po nich zůstane na památku jako věčný odkaz.

Lidé svým nadšením a chutí malovat mnohdy strhávají ostatní, je to jedna z činností, které mnohé z nás lákají, protože si každý ve své duši uvědomuje, že talent lze v sobě i probudit, a že může být jen spící sopkou, kterou postačí zažehnout a aktivovat. To ostatní se pak už projeví v průběhu času. Ale i kdyby se vaše tvorba nikomu nelíbila, podstatné je, že jste tvůrčí osobnost, a že dáváte přednost skutečnému hmatatelnému aktivnímu umění, a ne pasivní zábavě. Ono je totiž velice snadné zapnout ovladač televizní obrazovky, číst příspěvky na sociálních sítích, anebo se stát závislým na počítačových hrách.