Pokud člověk dojde do fáze, kdy sám na sobě pociťuje, že jej společnost změnila, je to rozhodně dobře. Je otázkou, zda máte pocit, že vás společnost změnila k dobrému nebo k horšímu. Pokud vás změnila k horšímu, bylo by vhodné s tím něco dělat. Společnost může člověku hodně dát, ale také mu hodně vzít. Každý člověk se k určitým věcem staví jinak a jsou lidé, kteří jsou schopni druhému neustále sdělovat své názory a přesvědčovat je o tom, že nic lepšího už není. Někteří lidé opravdu takoví jsou, a právě kvůli něčemu takovému se může daný člověk změnit. Každý člověk by ale měl mít na věci svůj názor a rozhodně by se neměl podřizovat názorům druhých osob.

lidé u stolu

Je dobré udělat si svůj vlastní pohled na věc a nemělo by to být o tom, že to, co si myslí jeden je něco, co by si měli myslet všichni. Jestliže opravdu pociťujete, že vás společnost změnila, měli byste s tím něco udělat. Nenechejte se stáhnout jen proto, že si jeden člověk myslí, že jeho názor je ten nejlepší a všichni by měli mít stejný názor jako on. Je možné, že vymanit se z takové společnosti nebude snadné, ale určitě to nějakým způsobem půjde. Je dost možné i to, že to pro vás bude těžké, protože jste například byli na dané lidi zvyklí a už jste se s nimi sžili. Někdy to ale nejde jinak a bylo by vhodné se od určitých lidí odpoutat.

komunita lidí

Sami uvidíte, že jakmile se dostanete od dané společnosti, budete se cítit jinak. Daleko lépe. Je dost možné, že sami na sobě poznáte, že se najednou cítíte volně, protože vás nikdo neomezuje. S něčím takovým se člověk může setkat i ve vztahu. Také to může být o tom, že jeden z páru si myslí, že jeho názory jsou ty nejlepší a ten druhý musí mít stejný názor, protože to jinak nepůjde. Pokud takového člověka opustíte, najednou zjistíte, že se bez něj cítíte daleko lépe. Svobodně. Dejte si pozor na to, abyste se nedostali do společnosti, která vás spíše omezuje, než aby vám do života něco dala.