Zubní ordinace mají téměř všude po celé republice dlouhodobě hlášený stop stav. V praxi to znamená, že když váš zubař odešel do důchodu a náhrada za něj nepřevzala ordinaci, budete mít velký problém jej sehnat. Nových zubařů je jako šafránu a to je důvodem, proč mnoho lidí musí dojíždět do ordinace i desítky kilometrů. Hledání zubaře je běh na dlouhou trať a není vůbec snadné najít nějakého lékaře, který vás do péče vezme. A pokud si myslíte že v Praze je to jinak, budete asi hodně překvapeni tím, že to tak není. Ani v Praze není dostatek zubních lékařů. Pokud si myslíte že stačí zadat do vyhledavače heslo “zubař Praha https://clinicplus.cz/” a vyjedou vám desítky jmen ze kterých si můžete vybrat, budete nemile překvapeni tvrdou realitou.

návštěva zubaře

Situace se zubaře je vážná napříč republikou. Clinic+ má ale ještě dostatek volných míst, takže se můžete objednat k vyšetření přímo online. Čeká na vás tým mladých lékařů a dentální hygienistka. Jestli chcete mít zubní péči kompletní v jedné budově, je tohle to správné místo pro vás. O vaše zuby tu bude skvěle postaráno. Dentální hygienistka vám zuby profesionálně vyčistí moderními přístroji. Zbaví vaše zuby plaku, kamene i skvrn a od ní můžete pokračovat dál k zubaři. A nemusíte se ničeho bát, správně prováděná dentální hygiena vůbec nebolí.

bělení zubů

Stálé zuby máme jen jedny
Protože víc zubů už nám nenaroste, je potřeba se o ně starat, aby nám vydržely co nejdéle. Zubní náhrady nejsou tak komfortní a jejich výroba je drahá. V případě zubních implantátů jdou ceny do desítek až stovek tisíc korun. Levnější je opravdu si každý den udělat pár minut čas a aby si vyčistit tak jak se má. Zubní hygienistka vám ukáže jak na to, a doporučí vám vhodné nástroje. Můžete používat manuální i elektrické kartáčky, záleží jen na vás co je pro vás lepší. Rozhodně ale nezapomínejte na pravidelnost.